DUŽUSIO EKRANO KEITIMAS (LCD, LED)

Nešiojamų kompiuterimatricos keitimasNešiojamo kompiuterio ekrano keitimas nėra sudėtingas ir jeigu vietoje turime reikalingą matricą, tai galime pakeisti greitai. Sudėtingiau jei su skilusiu ekranu yra pažeisti vyriai ar įvorės, tada jau laiko bus sugaišta ilgiau ir klientui vietoje laukti tikrai neapsimoka.

• KADA MATRICA YRA PAŽEISTA?:
Jei ekrane atsirado vertikalių ar horizontalių linijų po nešiojamo kompiuterio kritimo, ar tiesiog kompiuterio viršus buvo įspaustas ranka. Žinoma nešiojamo kompiuterio dangčio sutrenkimai taip pat mėgsta įtakoti ekrano gedimą.
Kompiuteris veikia, bet ant matricos paviršiaus nesimato pažeidimų. Dažnai taip būna kai matrica buvo “palenkta” (atsisėdus, pasirėmus ant kompiuterio viršaus ir net tada kai dedate nešiojamą kompiuterį į krepšį suspaudę tvirtai korpusą viena ranka).
Žinoma kai matosi įskilimai, įtrūkimai ir panašūs pažeidimo požymiai. Tokiu atveju matrica nebesuremontuojama, o utilizuojama.

PROBLEMOS SPRENDIMAI:
Jei nenorite dar keisti pažeistos matricos, tada galite naudoti išorinį monitorių sujungus VGA ar HDMI laidu, nes praktiškai visi nešiojamieji turi išorinę jungtį VGA ar HDMI. Tokiu būdu nešiojamas tampa stacionariu kompiuteriu.
Sudužusę matricą galime pakeisti į naują LCD ar LED matricą. Jei taupote pinigus ir pas jus buvo LED tipo matricą, tada galime įdėti paprastą LCD, bet tada iš kompiuterio bus imama daugiau energijos ir žinoma iš nešiojamo kompiuterio baterijos bus reikalaujama daugiau energijos.
Galimas keitimas į nenaują matricą. Taip sutaupysite tikrai nemažai pinigų. Esame daug kartų pakeitę matricą klientam pageidavus ir nei viena tokios būklės LCD ar LED nėra sugrįžusi dėl kažkokio broko.

Dėl remonto teirautis telefonu: +370 648 58998 Elektroniniu paštu: pc@lanomak.lt Skype: lanomakis

NEŠIOJAMAS KOMPIUTERIS NEĮSIJUNGIA? (Pagrindinės plokštės, maitinimo blokelio remontas)

Nešiojamas kompiuteris neįsijungiaNeįsiungia nešiojamas kompiuteris. Tokio gedimo iškarto neišspręsi, nes ir priežastis gali būti neviena. Tokio gedimo sprendimas praktiškai išsprendžiamas tik lituojant. Kitais atvejais priežastis būna dėl baterijos, bet tai retas reiškinys. Dažniausiai nebeįsijungia senesni kompiuteriai, kurie naudojami apie 8 metus ar senesni. Visi jau žino istorija apie HP Pavilion DV serijos kompiuterius. Jų mes turėjome begalia ir vienintelis remonto būdas įlituoti naują čipą naudojant litavimo stakles. Galima žinoma ir perlituoti tapatį “chipset“, bet tai tik laikina ir kompiuterio veikimo terminas yra neapskaičiuojamas.

KODĖL NEĮSIJUNGIA?:
Dažnai pasitaikanti problema dėl nešiojamo kompiuterio pakrovėjo ir jei pas Jus baterija yra senokai numirūs, tada nelabai patys rasite gedimo priežastį. Kompiuteris neįsijungti gali ir dėl nešiojamo gedimo, ir dėl pakrovėjo gedimo. Vienintelis būdas patikrinti tai atnešti nešiojamą kompiuterį ir pakrovėją, kad mes patikrintume. Jei gedimas yra būtent kompiuterio maitinimo blokelyje, vadinasi remontas bus atlktas per tapačią dieną ir kainuos nebrangiai. Jeigu gedimas nešiojamo kompiuterio, tada tai gali ilgai užtrukti.
Pastaba: nebandykite patys remontuoti maitinimo blokelio jei nelabai žinote ka darote, nes galite pažeisti nešiojamo kompiuterio pagrindinę plokštę dėl įtampos korekcijų.
Neįsijungia dėl pagrindinės plokštės gedimo. Tam įtakoja vaizdo čipas arba pagrindinis čipas (chipset). Paprasčiausiai mikroshema perkaista, nes daugelis vartotojų nevalo nešiojamo kompiuterio vidaus, bet kodel? Tiesiog tai kainuoja pinigus ir patys bandydami išvalyti nešiojamo kompiuterio vidų gali pažeisti įvairius smulkius kompiuterio komponentus. Ir tai gali būti dar viena kompiuterio gedimo priežastis.
Nešiojamo kompiuterio temperatūra Nelaikykite įjungto nešiojamo kompiuterio ant lovos. Nauji INTEL serijos procesoriai karščiui yra gana atsparūs, bet tai nereiškia, kad Jum taip naudojantis nieko nenutiks. Viena pagrindinė išvada: Visų nešiojamų kompiuterių silpnoji vieta yra didelė jų vidinė temperatūrą. Su tuo kovoja neviena nešiojamų kompiuterių gamintoja.
Pagrindinės plokštės čipas Keista, bet pagrindinė problema tai nustojęs funkcionuoti čipas. Ir nevien dėl karščio. Čipai nėra tokie ilgaamžiai kaip nešiojamo kompiuterio procesorius ar kokia klaviatūrą. Žinoma jie atsako už visą nešiojamo kompiuterio funkcionalumą ir į rankas paėmos apžiūrėti šį elementą, neatrodo, kad kažkas galėtų gesti, todėl jie tiesiog numiršta dėl įvairaios prastos sąveikos su kitais vidiniais komponentais.

GEDIMŲ SPRENDIMAI:
Jei gedimas rastas pagrindinėje plokštėje, vadinasi bus čipų problemos. Reikės keisti į naują. Klientui pageidavus galima perlituoti esamą ir tai leis vėl tvarkingai funkcionuoti pagrindinei plokštei. Vienintelė bėda, nėra aišku kiek laiko toks atstatyas čipas tarnaus.
Įjungūs nešiojamą kompiuterį ir staiga jam užgęsus reiškia, kad bus pagrindinio ar vaizdo čipo gedimas. Jei įjungiant sumirksi tam tikra tvarka lemputės (trys kartus iš eilės ar panašiai) vadinasi bus vėl reikalingos litavimo staklės.
Jei problema rasta maitinimo blokelyje vadinasi remontas bus nesudėtingas ir gali užtekti pakeisti kondesatorių ar tiesiog pažeista maitinimo laido dalį.
Retesni pasitaikantys gedimai, tai neveikianti operatyvioji atmintis, procesorius. Juos pakeitus į naujus, kompiuteris vėl įsijungia be problemų.

Dėl remonto teirautis telefonu: +370 648 58998 Elektroniniu paštu: pc@lanomak.lt Skype: lanomakis

PAŽEISTOS IŠORINĖS JUNGTIES (USB, VGA, HDMI, LAN, eSata, Audio in/out … ) REMONTAS

Išorinės jungtys Išlūžusios ar pažeistos išorinės jungties remontas. Nešiojamas kompiuteris turi nemažai įvairių jungčių. Viena ir turbūt dažniausiai naudojama USB jungtys. Mes į ją pajungiama USB flešiuką, kompiuterinę pelę, išorinę klaviatūrą, 3G/4G bevielio interneto adapterį ir kt. Kai turime naują kompiuterį, tai USB jungtys naujos ir “nepravaikščiotos” sunkiai į jas įdedame flešiuką (taip panaudodami jėgą galima pažeisti-išlaužti tokią išorinę jungtį).
Audio kištukas Nemalonus gedimas būna su ausinių kištuku ar garso kolonėlių kištuku, kurių galiukas pasilieka išorinio kompiuterio audio lizde. Taip nutinka dėl nupirktu pigių ausinių, kolonėlių.
PATARIMAS: Niekada nepirkite pigių ausinių ar kompiuterinių kolonėlių, nepagailėkite daugiau pinigų įsigyti kokybiškam pirkiniui. Naujas audio kištukas nebrangus, bet norint pakeisti pažeistą kištuką reikės išardyti visą nešiojamą kompiuterį.

REMONTAS:
Nešiojamo kompiuterio lituoklis Praktiškai visų pažeistų išorinių nešiojamo kompiuterio jungčių taisomos lituojant. Išlaužstos jungtys vėl sėkmingai įlituojamos su papildomai sutvirtinančiomis kojelėmis, kad gedimas nepasikartotu. Jei lizdas/jungtis yra negražinamai pažeistas, ja pakeičiama nauja.

Dėl remonto teirautis telefonu: +370 648 58998 Elektroniniu paštu: pc@lanomak.lt Skype: lanomakis

KIETOJO DISKO GEDIMAS (HDD, SDD)

Nešiojamo kompiuterio kietojo disko gedimasNešiojamo kompiuterio kietojo disko gedimas yra anksčiau ar vėliau atsitinkantis gedimas. Kietojo disko problemos neišvengs nei vienas nešiojamas kompiuteris kol juose bus naudojamos įmagnetintos HDD laikmenos. Dabar žinoma turime SSD ir ši problema nebe tokia aktuali ar pastebima. Kaip visada pagrindinė problema nešiojamo kompiuterio per didelė vidinė korpuso temperatūra, kuri stipriai kenkia kietajam diskui. Žaidžiant žaidimus su nešiojamu kompiuteriu prie procesoriaus skleidžiamo karščio prisijungia ir stipriai kaistanti vaizdo plokštė, o kietasis diskas neaušinamas ir karštas oras laikosi labai ilgai. O jeigu kietasis diskas yra didelės talpos, tai jis žinoma bus sudarytas nemažiau kaip iš dviejų įmagnetintų plokštelių kuriuose laikomi duomenys. Tai reiškia, kad toks kietasis diskas yra stipriau pažeidžiamas ir atsiras daug daugiau blogų sektorių.

KIETOJO DISKO GEDIMAI:
Standartinis kietojo disko gedimas susijęs su klaksėjimu kurį gana gerai girdime. Tai nutinka dėl kontrolerio problemų ir kuo daugiau kietajame diske yra plokštelių, tuo didesnė tikimybė, kad jis pradės nekorektiškai funkcionuoti.
Pagrindinis kietojo disko gedimas tai atsiradūsių blogų sektorių. Jie taip pat atsirada kai kontroleris pradeda nebefunkcionuoti korektiškai. Žinoma didelė temperatūra taip pat didelė problema kietajam diskui.
Nešiojamas kompiuteris Nešiojams kompiuteris skirtas, kad ji nešioti iš vienos vietos į kitą, o verslui tai labai aktualu kai reikia važynėti pas klientus ir tada nešiojamo kompiuterio neapsaugojame nuo vieno ar kito netyčinio kritimo. Važiuodami automobiliu pažeidžiame nešiojamo kompiuterio kietajį diską, nes kompiuteryje naudojame funkcijaSleep” ar paliekame aktyvų kietąjį diską, kad galėtume greitai jį įsijungti jei reikės kokios informacijos važiuojant kelyje. Jei kompiuteris aktyvus važiuojant automobiliu, tai važiuodami nelygiu keliu pažeidžiame kietąjį diską, o jei automobilyje paliekame nešiojama ompiuterį įjungtą ir dar ant saulės, tai blogiem sektoriam tikrasrojus“.
  Sugedęs kontroleris, atsiradę blogi sektoriai. Tai du pagrindiniai kietųjų diskų gedimai, kurie atsiranda dėl kritimo, buvo apipiltas, pažeista mechanika, įtampos problemų ir pan.

GEDIMŲ SPRENDIMAI:
Jei pajutote lėtą nešiojamo kompiuterio programų darbą ar ilgai kraunasi Operacinė sistema, tai gali būti, kad kietajame diske atsirado blogi sektoriai ir juos galima tiesiog regeneruoti su tam skirta programa.
Jei nešiojamas kompiuteris krito ir nebemato kietojo disko, neužsikrauna OS, gali būti, kad girdite klaksėjimą ir vienitelis taisymo būdas yra pakeisti į naują kietąjį diską.
Pažeista kietąjo disko kontrolerį galima perlituoti arba pakeisti nauju. Taip bus atstatytas korektiškas kietojo disko veikimas.