GPS navigacijų atnaujinimas
Atnaujiname TomTom, Garmin žemėlapius. Taip pat atnaujiname NavRoad, Magellan, Mio, PowerMax,GoClever ir kitas navigacines sistemas. Pagrindiniai žinoma yra Garmin ir TomTom navogacijos dėl neblogos jų kokybės bei stipriai išpopuliarėjusios po visą Pasaulį. Pagrindinis ir būtiniausias navigacijoje yra žemėlapių atnaujinimas ir jeigu neatsinaujinate į metus kelis ar bent vieną kartą žemėlapius, tai Jūs labai pavojingai rizikuojate savo gyvybę (Važiuojant naktį ar per smarkų lietų galite nuvažiuoti nuo kelio arba atsitrenkti į gyvybei pavojingą kliūtį). Pasenęs navigacijoje žemėlapis neturės naujų kelių pakeitimų ar uždarytų gatvių. Populiarių GPS modelių atnaujinimas yra įvykdomas tapačią dieną. Senesnių modelių žemėlapių atnaujinimas gali užtrukti iki 3 dienų, nes tokiam modeliu gali būti nebekūriami nauji “Navcore” ir tada reikia ieškoti kitokio sprendimo.
TomTom ir Garmin žemėlapių atnaujinimas
Žemėlapių atnaujinimas senesniem GPS įrenginiam yra gana ilgas procesas ir užima daugiau laiko. Jei pavyksta atitaikyti Navcore versija, tada reikia išbandyti ir įrašyta žemėlapį, kad įrenginys nebūtų sulietėjęs, užstringantis proceso metu ar tiesiog pranešiojo balsas yra veiksnus.
Nesvarbu koks senas įrenginys pas Jumis naudojamas. Į visus TomTom ir Garmin GPS įrenginius galima istatyti naują žemėlapį.
Vienintelė rimtesnė senų navigacijų problema tai, kad negalima praplėsti GPS atminties. Jei Navigacija turi 2GB vietos, tai telpa tik 1/3 dalis Europos žemėlapio, bet jeigu naudojamės tik Lietuvos žemėlapiu ar kitos šalies vienu ar keliais žemėlapiais, tai problemų nebus.
Žemėlapius galima įrašyti dalimis. Pavyzdžiui viena Latvija, kita Graikija, Lietuva ir pan. Priklauso nuo to, kiek yra navigacijoje vietos naujiem žemėlapiam.
NavRoad ir kitų gamintojų modelių žemėlapių atnaujinimas
Su kitų gamintojų modeliais yra sudėtingiau, nes žemėlapių atnaujinimas galimas tik dalinai. Retesniuose gamintojuose žemėlapių pasirinkimas yra ne toks platus kaip Garmin ar TomTom. Neretai būna, kad tenka keisti standartine programinę įrangą į kitą, kad įrenginys pagreitėtu ir tūrėtų didesnį žemėlapių pasirinkimą bei dažniau atnaujinama duomenų bazę dėl atsiradusių naujų kelių ir panašių pasiketimų. Navigacijoje, kurioje įrašyta kitą navigacijos sistemą, būtinai reikia patikrinti praktiškai, kad išvykūs į tolimas keliones neatsirastų nenumatytų programinių brokų (užkaista ir persijungia, užlūšta navigacija, stringa kelionės maršrutas ir pan.).
Didelis pliusas kai programiškai perdaryta navigacija veikia puikiai ir praėjus ilgam laikui nebereikės kažko sunkaus daryti atnaujinant žemėlapį, o tiesiog įrašyti naują žemėlapį ir toliau sėkmingai naudotis.
Jei norite pakeisti navigacijos programinę įrangą į kitą, tai bus reikalinga visiškai išvalyti navigaciją (ji bus suformatuota ir tuščia). Tik tuomet bus galima tvarkingai sukonfigūruoti naują GPS programą.
Navigacijos programos (lengvosiom, sunkvežimiams)
Navigacijos turi įvairias papildomas ir pagrindines programas, kurias galima įdiegti ir papildyti papildomom funkcijom žemėlapius. Labai sėkmingai įdiegiami ir naudojami greičio radarų vietų zonos. Taip pat tolimesnėse kelionėse aptinkamos degalinės, kavinės ar poilsio vietos.
Tolimųjų reisų vairuotojams aktualios kelių zonos, kuriuose galima važiuoti tik lengvosiom, o kur tik sunkiajai transporto priemonėm su priekabomis arba be jų. Žinoma tiltų aukščiai ir kitos kliūtis kuriuose gali pavojingai skirtis matmenys.