





PROGRAMINIS DUOMENŲ ATKŪRIMAS
Toks atstatymo būdas naudojamas kai nėra rimto techninės dalies gedimo. Tam galima naudoti begalę proraminės įrangos susijusios su duomenų atstatymu. Reikia daug žinių ir patirties, kad būtų galima profesionaliai atstatyti duomenys programiniu būdu.
Jei nesate bandę arba nežinote kaip naudotis atstatymo programomis, kad atkurti visą pažeistą informacija, tai geriau palikite mums.
Tarp krūvą siūlomų programų, kurios skirtos atstatyti pažeistą informaciją yra didžiulis kiekis prastai atkuriančiu ir net dar labiau pažeidžiančių failus. Mes patariame, niekada nebandykite atstatyti pažeistus duomenys patys, nes taip galite prarasti savo gyvenimo nuotraukas, įsimintinus vaizdo įrašus ar kitus svarbius dokumentus.
Bet kokia duomenų laikmena kuri neturi techninio gedimo yra atstatoma programiškai. Tai gali būti USB flešiukas ar išorinis kietasis diskas ir kiti duomenų įrenginiai. Atstatant duomenys reikalinga kita laikmena, kad visas atstatymo procesas vyktu sklandžiai ir be nenumatytų klaidų.
Jei failus bandoma atstatyti tame pačiame įrenginyje, tai didelė tikimybė, kad antrą kartą atstatyti pažeistus failus bus neįmanoma ir nebegalėsite pakartoti atstatymo proceso jeigu įvyko nenumatyta klaida.
Prieš atstatant duomenys reikia pasidaryti kietojo disko pažeistų duomenų atsarginę kopiją, kad būtų galima atlikti nevieną atstatymo procesą.
Jeigu po ilgo naudojimuisi ilgai pradėjo užsikrauti operacinės sistema arba sulietėjo atidaromų programų užsikrovimo greitis, vadinasi galėjo atsirasti blogų sektorių kietajame diske. Tada būtinai patikrinkite netik kietąjį diską, bet ir patį kompiuterį. Mes atliksime pilną Jūsų komputerio profilaktiką. Bet jeigu toliau į tai nekreipsite dėmesį, tai dėl to galite netekti dalį duomeų ir kita dalis bus atstatoma tik laboratorijoje. Ir atstatymo procesas gali trukti trys ar šeši mėnesiai, priklausomai nuo atsiradusių blogų sektorių kiekio.
Jeigu programiškai pažeistas kietasis diskas buvo nuneštas pas kompiuterių specialistus ir jiems nepavyko aturti sugadintus duomenys, tai neskubėkite išmesti įrenginį lauk ar pasilikti kaip prisiminimą apie sukauptą informaciją, tiesiog atneškite mums. Mes turime didžiulę patirtį atstatant iškreiptus ar pažeistūs programiškai duomenys.
ĮSPĖJIMAS: Kai kuriais atvejais klientai suformatuoja per klaidą ne tą particija ir suformatuoja ne su “Windows” sistemoje integruota formatavimo įrankiu, o su parsisiųstu iš gamintojų svetainių kurios užsiima tokios programinės įrangos paradavimu. Dažnai tokiuose programuose būna unikali formatavimo koduotė kuri suformatuoja diską ar pasirinktą particiją nepalikdama jokios galimybės atstatyti suformatuotus duomenys. Taip padaryta tam, kad vartotojai kurie nusprendžia parduodi savo kietuosius diskus ar kompiuterius nesibaimintu dėl savo buvusios informacijos kietajame diske, nes kitu atveju parduotas įrenginys kitam asmeniui leidžia jam atstatyti ištrintus duomenys ir panaudoti INFORMACIJA savo tikslam.
TECHNINIS DUOMENŲ ATKŪRIMAS
Sudėtingiausias atstatymo procesas kai reikia fizinio įsikišimo atstatant duomenys. Duomenys bus atstatyti arba tik dalinai atstatomi. Griežtai patariame nebandyti patiems remontuoti techninės kietojo disko dalies ar pasikliauti paprastais elektronikos specialistais, nes nesekmės atveju net mes negalėsime Jums padėti. Elektroninės dalies remontas nėra labai sudėtingas, nes galima lituoti visos mikroschemos komponentus, bet jei gedimas susijęs su mechanine dalima, tai be laboratorijos nebeapseisime.
Retais atvejais paprastus techninius gedimus galima pašalinti pakeičiant visą elektroninę schemą i kitą, kuri paimta iš tokio pat kietojo disko modelio. Tokiu būdu jei nėra vidininės adatėlės gedimo požymių galima atstatyti pateninamą disko veikimą.
Įvykstant vidiniam kietojo disko gedimui negalima jį palikti prijungto prie kompiuterio maitinimo šaltinio. Jeigu toliau bandysite kažkokiu būdu ji atgaivinti ar taisyti nežinodami kas atsitiko, tai iš Jūsų duomenų kietajame diske gali likti nedidelė dalis kuria bus galima atstatyti nepažeistą.
Kietojo disko klaksėjimas reiškia, kad sukaupti mūsų duomenys bus atkūriami pasitelkus papildomus įrengimus, nes reikės ištraukti kietojo disko plokšteles ir prijungti prie diskų atstatymo įrangos. Kitas variantas, surasti lygiai tokį pat “donorą” ir perkelti plokšteles laboratorijoje.
Ugnis kietajam diskui yra kaip “atominė bomba” ir duomenų atstatymas = 0.1 %. Degęs kietasis diskas žinoma yra ardomas ir iš visiškai suardytų magnetinių duomenų plokštelių atstatomas minimalus, sveikas duomenų likutis. Kad apsisaugoti nuo tokių nenumatytų duomenų praradimų, galima pasinaudoti “debesų technologija” ir nustatyti automatinį disko duomenų klonavimą į pasirinkta prieigą.
Jeigu kietasis diskas garsiai zyzia, vadinasi pts laikas įsigyti naują. Atsiradus panašiam triukšmui geriau nebejungti kompiuterio su tokiu kietuoju disku, nes toliau naudotis gali būti pavojinga dėl saugomų duomenų diske. Įsigyję naują vidinį kietąjį diską, galima klonuoti duomenys iš senojo įrenginio ir nebereikės per naują diegti programas arba įsirašyti operacinę sistemą ir nukopijuoti duomenys tradiciniu būdu.
PATARIMAS: Jei kartais girdite neaiškų kietojo disko skleidžiama garsą ir jis būna trumpalaikis arba pasirodo retais atvejais, tai būtinai nuneškite kompiuterį IT specialistams, kad patikrintų netik disko buklę, bet ir kompiuterio vidinę įtampą bei kitus komponentus. Kartais gedimas slypi ten kur mums atrodytu nelogiška.
IŠORINIŲ DUOMENŲ LAIKMENŲ (USB Flash, Flash kortelės, išoriniai standieji diskai …) DUOMENŲ ATKŪRIMAS
Visų duomenų laikmenų elektroninės dalies gedimai yra remontuojami lituojant. Mechaniniai laikmenų gedimai dažniausiai neberemontuojami, o ištraukiama informacija iš sugadintos duomenų laikmenos. Jei įrenginys sėkmingai suremontuojamas ir duomenų atkūrimas nebuvo reikalingas, tai nereiškia, kad juo bus galima naudotis kaip su naujų nupirktu įrenginiu. Vieną kartą suremontuotas įrenginys neduoda garantijos, kad gedimai nepradės dažnėti. Jei norite, kad Jūsų sukaupti failai įrenginiuose būtų saugūs, reikia nebesinaudoti magnetinėmis duomenų laikmenomis ir pradėti naudotis bent SSD laikmenomis.
• ATMINTIES KORTELĖS DUOMENŲ ATKŪRIMAS. Programinis informacijos atkūrimas nėra labai sudėtingas jei nėra panaudota speciali formatavimui skirtos programos arba nebuvo pažeista kortelė aplinkos veiksnių.
Labai daug yra atsiradūsių programų kurios siūlo suformatuoti laikmena taip, kad neliktų jokių informacijos likučių. Tokios programos naudojimas gali užkirsti duomenų atkūrimui, nes panaudota speciali formatavimui skirta koduotė nebeleidžia rasti informacijos nuotrupų kortelėje. Dėl to neskubėkite trinti iš kortelės nuotraukas ir panašius failus neįsitikinę, kad nepamiršote juos perkelti į kitą laikmeną.
Programiškai atkūriami duomenys per kelias dienas jeigu tai nėra techninies dalies gedimas. Techninė dalis yra tokia maža, kad praktiškai nėra ka remontuoti. Jeigu yra fiziškai pažeistas (skilęs, perlūžęs …) atminties čipas, tai duomenys neatkūriami.
Jeigu atstatymo galimybė yra, tada lituojami vidiniai elementai pasitelkūs mikroskopą ir litavimo įrangą. Toliau prijungiama kortelė lituojant prie kortelių skaitytuvo ir atkūriami duomenys keliais etapais. Pirmu etapu peržiūrimas duomenų sluoksnis ir apskaičiuojamas dalinai atstatomas informacijos kiekis. Antru etapu vykdomas kortelės duomenų atkūrimas.
• USB FLASH LAIKMENOS DUOMENŲ ATKŪRIMAS. Vienas iš retų laikmenų, kuriuose duomanų atkūrimas yra patogus specialistam. Čia nereikia įpatingų įrankių kaip su SD kortelėmis. Jeigų čipas nėra miręs, tada duomenų atkūrimas iš flešiuko yra garantuotas. Išlūžusius mikroschemos kontaktus galima nesunkiai sutaisyti ir atstatyti duomenys.
Programiškai atkūriami duomenys kai laikmenoje esanti informacija nėra pažeista iš techninės pusės.
Atstatyti duomenys galima jeigu flešiukas buvo suformatuotas, ištrinti failai, pašalinta particijos reikšmė, nebeatsidaro laikmena per operacine sistema ir kiti panašūs gedimai. Net jeigu dėl viruso kaltės duomenys nepasiekiami, tai neturės didelės įtakos juos vėl atstatyti ir pertvarkyti laikmeną patikimam naudojimui.
USB flash laikmenos litavimas nereikalauja profesionalios ar brangios litavimui skirtos įrangos. Užtenka profesionalių įgūdžių ir įgūdusių rankų, kad atstatyti tvarkinga įrenginio darbą. Pažeisti smulkūs komponentai yra keičiami naujais lituojant. Tokie remontai niekaip negali pažeisti saugomus duomenys atminties čipuose.
• IŠORINIO KIETOJO DISKO DUOMENŲ ATKŪRIMAS
Išorinis diskas nuo vidinio techninėm charaktersitikom nesiskiria, nes išorinis kietasis diskas išimtas iš dėžutės gali būti puikiai naudojamas kaip kompiuteriui skirtas vidinis kietasis diskas. Gedimai, laikmenų duomenų atstatymas yra lygiai tokie pat kaip iš paprastai naudojamų vidinių kietųjų diskų.
Kadangi vidinius kietuosius diskus patartina nejudinti, tai galite įsivaizduoti kas dedasi po metų ar kelių naudojus išorinius kietuosius diskus… Juose dažniausiai atsiranda didžiulis kiekis blogų sektorių. Tokiu atveju atstatynėti pažeistus sektorius negalima!. Iškarto reikia iš tokio įrenginio traukti sveikąją dalį duomenų kiekį kol neatsiranda dar rimtesni gedimai tokioje laikmenoje.
Atlikus atsargę išorinio kietojo disko profilaktiką galima nustatyti duomenų atkūrimo preliminarų kiekį ir kokios papildomos įrangos gali prireikti atstatant iš pažeisto blogais sektoriais disko ar kitais techninės srities gedimais.